نشریه بلاغت کاربردی و نقد بلاغی دانشگاه پیام نور بر اساس مجوز دفتر سیاست‌گذاری و امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از پاییز 1394، دارای اعتبار علمی- پژوهشی می‌باشد. این نشریه به صورت دوفصلنامه و به زبان فارسی منتشر می ­گردد. این نشریه در صدد است به صورت تخصصی، آخرین پژوهش ­های بنیادی، کاربردی و توسعه ­ای مرتبط با حوزه  بلاغت کاربردی و نقد بلاغی را به منتشر نماید. این دوفصلنامه، یک نشریه با دسترسی آزاد و  داوری تخصصی دوسو ناشناس است و در بررسی و انتشار مقالات علمی از اصول و معیارهای کمیته اخلاق نشر (COPE) پیروی می نماید. همه مقالات ارسالی توسط نرم افزار مشابهت یاب همیاب بررسی می شوند تا از اصالت آنها اطمینان حاصل شود و پس از آن توسط داوران معتبر و مجرب به دقت مورد ارزیابی قرار می گیرند. در این نشریه مقالات  علمی-پژوهشی و مروری در محورهای موضوعی نشریه، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


هزینه های پردازش و انتشار مقاله

بر اساس دستورالعمل پنجاه و یکمین نشست هیأت امنای دانشگاه پیام نور مورخ 97/10/24، برای بررسی، داوری و چاپ مقالات در فصلنامه، هزینه دریافت خواهد شد.

- هزینه دریافتی هنگام ارسال به داور: 2.000.000 ریال معادل دویست هزار تومان

- هزینه انتشار مقالات پذیرش شده: 2.000.000 ریال معادل دویست هزار تومان

هزینه اشتراک

نشریه بلاغت کاربردی و نقد بلاغی به عنوان یک مجله الکترونیکی با دسترسی آزاد منتشر می شود، بنابراین هیچ هزینه اشتراکی برای مخاطبان وجود ندارد.


سیاست های دسترسی باز و حق چاپ 

دسترسی به تمامی مقالات این نشریه آزاد و رایگان است و مقالات بلافاصله پس از انتشار در وبسایت نشریه قابل دسترس خواهند بود. نشریه بلاغت کاربردی و نقد بلاغی  تحت شرایط و معیارهای مجوز Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC-BY  4.0)  منتشر می شود. در این نشریه نویسندگان صاحب حق چاپ (کپی رایت) محتوای مقالات می باشند. 

     

 

سیاست های انتشار

این نشریه پیرو کمیته اخلاق نشر (COPE)  است و مطابق با قوانین اخلاقی با بالاترین استانداردهای اخلاقی مطابقت دارد.


آدرس تماس

وبسایت نشریه: prl.journals.pnu.ac.ir

پست الکترونیک نشریه: prl.journal@pnu.ac.ir

ایمیل سردبیر: prl.journal@pnu.ac.ir

ناشر: دانشگاه پیام نور

تلفکس: